Proč ne chemický fluorid

PROČ NE CHEMICKÝ FLUORID 


Je pravdou, že fluorid zabraňuje tvorbě zubního kazu i kamene, ale na druhé straně se do těla dostává neuvěřitelný toxický humus a u dětí, kteří rádi zubní pastu polykají se s jeho důsledky pak musí potýkat celý život. Dnešní svět už dávno zná i jiné metody jak nahradit flourid a do těla nepouštět každodenní jed a toxiny. 


Souhrn informací proč FLUOR NE


Pár dalších informací ..

Požitím ve vodě rozpustných fluoridů (např. fluoridu sodného), anorganických solí kyseliny fluorovodíkové, může dojít k těžkému poškození trávícího traktu a jater. Toxický účinek těchto solí se vysvětluje tím, že fluoridy váží kationty vápníku (Ca2+). Příznakem otravy jsou slinění, prudké bolesti břicha, zvracení a průjem, při delší expozici také třes a křeče. Špatným znamením je rozšíření zornic, obrny, poruchy dýchání a srdeční činnosti způsobené vázáním vápenatých kationtů. Kromě poškození jater může dojít i k poškození ledvin. Existuje také tzv. chronická otrava fluoridy, která se projevuje bolestmi a poškozením kostí a poškozením zubů (bílé skvrny na zubech způsobené nadměrným užíváním dentálních fluoridových přípravků, jako jsou tablety nebo gely).

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Fluoridy


Fluorid

Na obalech s prostředky, které obsahují tuto látku bývá možné číst: „POZOR, držte z dosahu dětí do 6 let. Jestliže dítě spolkne větší množství, než se vejde na zubní kartáček, obraťte se ihned na svého lékaře nebo na nejbližší centrum likvidace jedů.“

Dětské zubní pasty mívají často příchuti podobné cukrovinkám nebo žvýkačkám, a to může u dětí být pokušením, aby pastu polykaly. To ale může být problém, protože ve varování se zpravidla uvádí, že i malá množství polknutého fluoridu mohou vyvolat vážná zdravotní rizika.


Toxická dávka zubní pasty s fluoridem může dokonce vést i k úmrtí. Smrtelnou dávkou pro například dvouleté dítě je asi 42% obsahu tuby fluoridové pasty, pro čtyřleté dítě je to asi 56% a pro šestileté asi 70% obsahu!

Fluorid biologicky neodbouratelný toxin, průmyslově vyráběný odpadní produkt oficiálně klasifikován jako nebezpečná látka fluoridy působí jako cytotoxin, zpomalují enzymy látkové výměny (metabolismus) Dr. Dean Burk z National Cancer institutu: „Fluorid způsobuje častější a rychlejší onemocnění rakovinou, než jakákoli jiná chemická látka.“ fluoridy způsobují trvalé poškození našeho imunitního systému Poznámka: Obsažen téměř ve všech zubních pastách, gelech a zubních pastách pro děti! 



NE-bezpečný Fluor/Fluorid


Péče o tělo představuje mnohdy spíše otravu organismu, než skutečnou péči o něj, ať už se jedná o chemicky kyselá tělová mléka, která by měla být zásaditá, nebo o fluoridované zubní pasty a krémy. Těm bývá navíc mnohdy dodávána malinová či jakákoli jiná příchuť, takže mají malé děti tendenci tento jedovatý lektvar z fluoridů a látek podporujících tvorbu pěny polykat. Častými následky jsou pak jejich tělesné chátrání, agresivita a nízká inteligence.


Kyselé prostředky péče o tělo se svou hodnotou pod 6 pH nepatří na pokožku, stejně tak jako by se zubní pasty s malinovou příchutí a fluoridy neměly dostat do dětských úst. Měli bychom se chránit před záludnou otravou způsobenou fluoridem sodným. S tímto jedem našeho mozku se setkáváme jak v pitné vodě, do níž je přidáván fluor, tak i při fluorizaci našich zubů stomatologem nebo pediatrem.

Při karies tělu chybí vápník a fluor. Tento fluor ovšem nelze srovnávat s průmyslovým odpadem, který se přidává do zubních past. Přírodní fluor je obsažen v rostlinách – v arnice, kostivalu, kontryhelu, řebříčku, měsíčku, plodu šípku aj.


Fluorid sodný je známý jako karcinogen. Ovlivňuje mozkovou a nervovou činnost, oslabuje ledviny.

V kruzích vynikajících vědců je již od třicátých let známo, že fluorid sodný poškozuje zcela konkrétní oblast našeho mozku. V této oblasti je usídlena naše vůle prosadit se. Je-li tato poškozena fluoridem sodným, je do budoucna vyřazena z činnosti. Fluorizovaný člověk natrvalo ztratí vůli bránit se proti ovládání a kontrole zvenčí a tím ztrácí nadobro svou svobodu. Tento fenomén platí samozřejmě jak v osobní sféře života, tak i v širším sociálním kontextu, na úřadech, vůči státu apod.

Bude-li Vám chtít lékař nanést na zuby fluorid sodný, nenechte se tedy ovlivnit argumentací, že to dělá proto, aby Vám zub zpevnil. Fluorizací zub spíše ztvrdne a zkřehne, než aby byl natrvalo odolnější.

 

Fluor je pro naše tělo prvek sice nutný, ale i velmi nebezpečný. Jeho nedostatek škodí, ale jeho přebytek snad ještě více. Při přebytku fluor se jeho soli akumulují v kostech – osteoskleróza, vzniká nadměrné zvápnění, změna růstu a kvality zubů (i jejich barvy), zbytnění a tuhnutí kloubů, kostní výrůstky. Velké dávky fluoru vychytávají hořčík z krve, tím mobilizují vápník z kostí, takže je odvápňují a způsobují „řídnutí kostí“.

Hodně fluoru bývá v čaji. Jedna sklenice čaje (po asi 5 minutách louhování) obsahuje asi 0,2 mg fluoru. Proto by se neměl pít často příliš silný čaj.

 

V průmyslových oblastech je přebytek fluor běžný, přičemž fluor z rostlin je mnohem toxičtější než fluor z vody a ze vzduchu. V oblastech s vysokým výskytem fluóru je tento prvek obsažen v mnoha nápojích a potravinách, které se zde vyrábějí. Přidává se do většiny zubních past a jako součást průmyslových hnojiv se může dostat do půdy. Vyskytuje se též v mořských produktech a ovsu.

Podávání fluoru je třeba vždy pečlivě zvážit. Právě v průmyslových oblastech bývá přebytek fluoru až padesátinásobný, přesto se dětem dodává ještě zubní pasta s fluorem!

Nadbytek fluoru se může projevovat skvrnami na sklovině zubů, nejprve bílé, pak šedé a při větší nadměrnosti jsou skvrny hnědé až černé. Při otravách fluorem je postižený bledý a sinalý, srdce bije stále pomaleji, dochází k nevolnostem a k chrapotu. Vyskytují-li se skvrny na sklovině zubů bez dalších průvodních jevů (viz výše), může to také být následek užívání antibiotik.

 

Fluor zůstává v těle dlouho, neboť je obsažen v kostech. I malé překročení doporučené denní dávky může způsobit bolesti kostí, ztuhlost, slabost, křídově bílá místa na zubech, hnědé nebo jamkovité zuby, výrůstky na kostech, rychlé stárnutí, zvýšené riziko rakoviny, vysokou úmrtnost (v oblastech se značnou koncentrací fluóru ve vodě až trojnásobnou), ochablou a vrásčitou kůži nebo sklerodermii. Někteří lidé mají hrb, což má na svědomí kostní fluoróza, která hrozí již při zvýšení koncentrace fluóru ve vodě o 1,5 násobek doporučené dávky. Horko, pití velkého množství vody a strava chudá na bílkoviny zvyšují příjem fluóru a jeho vedlejší účinky. Vysoké dávky fluóru jsou nesmírně jedovaté.

 

Jakákoli fluorizace pitné vody nebo zubních past, stejně tak jako podávání fluoridových tablet dětem by měly být zakázány. Bohužel je cosi takového běžně možné a dokonce je takové jednání navíc hrazeno z prostředků daňových poplatníků. Totéž platí i pro přidávání chloru do pitné vody a vody na koupání. Chlor není jen materiálním, nýbrž i energetickým jedem. Zbavuje vodu její magnetické energie. Tu ale potřebují především kosti, „matky našeho zdraví“, aby byly co možná nejdéle zdravé. Proto by si měl člověk vkládat magnetit do sklenice, z níž pije (jsou ale i jiné možnosti, jak vodu „oživit“). Naše životní prostředí je v současnosti chudé na magnetickou energii, zato je nabito energií elektrickou. Bohužel způsobuje tento nadbytek elektrické energie chemicky kyselé tělesné reakce. Magnetická energie způsobuje zásadité reakce.

U lékaře platíme rovněž za amalgamové zubní výplně. Země, jako například Švédsko, tyto výplně kvůli vědecky prokázanému riziku otravy již dávno zakázaly. V jiných zemích však zdravotní pojišťovny proplácejí výhradně jen výplně z amalgamu; ostatní výplně si musí zaplatit pacient sám!

Svět je postavený na hlavu. Po prevenci zdraví a prevenci předcházení nemocem není ani stopy, právě naopak. Nemoci a jejich důsledky jakoby byly systematicky připravovány.

 

Zamořování našeho životního prostředí postihuje všechny oblasti. Neomezuje se pouze na potraviny a na prostředky péče o tělo, léčiva, pochutiny či drogy. Nezastaví se ani před chlorováním pitné vody a vody určené ke koupání. Používání kyslíku nebo k tomu vhodných zásaditých solí by bylo mnohem smysluplnější. Chlor je vysoce jedovatou a karcinogenní substancí. To prokázal energetický výzkum pomocí radiestetických nástrojů. V této analýze se projevily všechny choroby, které se projevují v důsledku účinku chlóru. A cosi takového, jako je chlorovaná voda, používáme denně na vaření a koupeme se v chlorovaném bazénu.


(Zdroje těchto informací :publikace od Jiřího Jančy a Petera Jentschury-Josefa Lohkampera)